اردوغان: زنان قدرتمند در مرکز برنامه‌های توسعه ترکیه قرار دارند

رئیس جمهور ترکیه ضمن تاکید بر موفقیت چشمگیر در اجرای حقوق زنان، اعلام کرد زنان قدرتمند را در مرکز برنامه‌های توسعه کشور قرار داده‌اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در برنامه‌ای که به مناسبت « 25 نوامبر؛ روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» در مرکز کنگره استانبول برگزار شد، حضور یافت.

وی در سخنرانی خود اظهار داشت: موفقیت ترکیه در اجرای حقوق زنان به ویژه در موضوع خشونت در 20 سال گذشته، یکی از مهمترین عوامل پیروزی کشور در سایر حوزه‌ها به شمار می‌رود.

اردوغان ضمن اشاره به اینکه آمار نیز صحه‌ای بر این موضوع است، گفت: با راه‌اندازی مراکز پیشگیری و نظارت بر خشونت، مراکز خدمات اجتماعی، خانه‌های امن زنان، سیستم حمایت از قربانیان و فعالیت‌های آموزشی کشورمان را به سطحی رساندیم که در جهان نمونه است.

وی ضمن تاکید بر اینکه زن رکن خانواده و زندگی اجتماعی است، افزود: «امروزه همه کشورهای جهان مهمترین بخش چشم انداز توسعه خود را بر زنان بنا می‌کنند. به همین دلیل ما نیز اصل زنان قدرتمند، خانواده‌های قدرتمند و ترکیه قدرتمند را در مرکز برنامه‌های توسعه خود قرار دادیم. هدف ما این است که فراتر از زندگی منطبق با کرامت انسانی، زنان کشور به افرادی تبدیل شوند که بر اساس اصل برابری حقوق و فرصت، در همه جنبه‌های زندگی به خود و کشورشان کمک کنند».

اردوغان همچنین تصریح کرد: وزارت خانواده و خدمات اجتماعی، وزارت کشور، وزارت دادگستری و سایر نهادهای ذیربط کشور به تلاش‌های صادقانه و مثمر ثمر خود برای پایان کامل خشونت علیه زنان ادامه می‌دهند. نیروهای پلیس، کارکنان وزارت بهداشت، اعضای قوه قضائیه، مدیران، معلمان، دانش‌آموزان، والدین، مقامات مذهبی و به طور خلاصه همه بخش‌ها و اقشار جامعه را در این امر مشارکت داده‌ایم.

رئیس جمهور ترکیه در پایان با تاکید بر اینکه کلیه فعالیت‌های مذکور را بر اساس تقویت نهاد خانواده و با همراهی کودکان و زنان انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: «در چارچوب برنامه اقدام ملی، تنظیم تمهیدات و تسهیلات لازم برای دسترسی قربانیان به عدالت در سال 2023 همچنان ادامه دارد».

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *