اردوغان: در حال کاهش به سمت تک رقمی شدن نرخ بهره هستیم

رئیس جمهور اردوغان در نشست سازمان‌های جوامع مدنی و نمایندگانی از این بخش، شرکت کرد

اردوغان: در حال کاهش به سمت تک رقمی شدن نرخ بهره هستیم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، با تاکید بر اینکه لابی‌های بهره، با تدابیری که در بخش اقتصادی اتخاذ کرده‌اند، شروع به فروپاشی کرده، اظهار داشت، ما اکنون در حال کاهش به سمت تک رقمی شدن نرخ بهره هستیم.

رئیس جمهور اردوغان در ضیافت شامی که در مالاتیا برگزار شد، در نشست سازمان‌های جوامع مدنی و نمایندگانی از این بخش، شرکت کرد.

اردوغان با تاکید بر اینکه آنها علی‌رغم لابی‌های بهره، ترکیه را سالانه به طور متوسط ​​5.5 درصد رشد می دهند، گفت: “در حال حاضر لابی‌های بهره شروع به فروپاشی کرده‌اند. و دیگر به سمت تک رقمی شدن نرخ‌های بهره نزول می کنیم. بانک‌های بخش خصوصی نیز شروع به کاهش نرخ بهره خود کرده‌اند. از مبارزه با تروریسم گرفته تا صنایع دفاعی، از تجارت خارجی تا کمک‌های اجتماعی، دستاوردها، پیروزی‌ها و رکوردهای بی‌نظیری برای کشورمان به ارمغان آورده‌ایم.”

اردوغان تاکید کرد که ترکیه در زمینه‌های آموزشی، بهداشت، عدالت، امنیت، حمل و نقل، کشاورزی و دیپلماسی جهشی به جلو داشته است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اروپا که کمبود انرژی دارد، در حال حاضر در تلاش این است “این زمستان را چگونه سپری خواهیم کرد؟”، اظهار داشت که ترکیه چنین نگرانی‌ای ندارد.

وی با اظهار اینکه “ترکیه بزرگترین تحول دموکراتیک و پیشرفت اقتصادی در تاریخ جمهوری را با ما تجربه کرد.” افزود: “امیدوارم در آینده با شما به پیشرفت‌های بسیار بزرگتری دست پیدا کنیم.”

رئیس جمهور تصریح کرد که به برداشتن گام های جدیدی که زمینه وحدت، همبستگی و برادری را در ترکیه در دوره آتی بیش از پیش تقویت خواهد کرد، ادامه خواهند داد و گفت: “در حالی که ما در حال ساختن قرن ترکیه هستیم، از دستاوردهای 20 ساله دموکراسی و توسعه خود محافظت خواهیم کرد و در مورد هدف خود برای بردن کشورمان به لیگ اول جهان سازش نخواهیم کرد.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *