اردوغان: ترکیه همیشه نمادی از باروری بوده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، 81 استان و 85 میلیون شهروند را با اصل “اجازه دهید مردم زندگی کنند تا دولت بتواند زندگی کند” و بدون در نظر گرفتن اصل و نسب، زبان، اعتقاد، فرهنگ، ایدئولوژی وهیچ تمایزی به آغوش می‌کشیم.

رئیس جمهور اردوغان روز گذشته در استانبول با شهروندان روم‌تبار دیدار کرد.

اردوغان با اشاره براینکه، در حالیکه آماده ساختن قرن ترکیه در صدمین سالگرد جمهوری (2023) می‌شویم، بار دیگر خواهان دوستی و همراهی رومن‌ها شدیم، گفت، این سرزمین‌ها هزاران سال است که میزبان تمدن‌ها، فرهنگ‌ها و جوامع مختلف بوده، اما همیشه نمادی از باروری باقی مانده است.

اردوغان با بیان اینکه، موزه‌ای تاسیس خواهیم کرد که بتواند فرهنگ رومن‌ها را زنده نگه داشته و به نسل‌های آینده منتقل کند‌، اظهار داشت، قرن ترکیه متعلق به همه کسانی است که احساس می کنند متعلق به این کشور هستند، همه را در آغوش می‌گیرد، این ملک مشترک همه است.

اردوغان با تاکید بر اینکه، آنها با دموکراسی قوی و زیرساخت‌های توسعه که این کشور در 20 سال گذشته به دست آورده، وارد قرن ترکیه می شوند، گفت، حتی اصلاحاتی که ما در مورد شهروندان کولی خود انجام داده‌ایم به تنهایی کافی است تا نشان دهد که این دوره تا چه اندازه موجب تغییر تاریخی برای کشورمان شده است.

رئیس جمهور اردوغان در ادامه افزود، قرن ترکیه چشم اندازی را بیان می کند که کشور ما را با هر وجب خاک و هر شهروند به رویاهای مشترک ما می‌رساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *