اردوغان: از صمیم قلب خواهان صلح و آرامش هستیم

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که هرگز نمی‌پذیریم که دریای اژه و مدیترانه به خون و اشک آلوده شود و از صمیم قلب خواهان صلح و آرامش هستیم.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست روسای استانی حزب عدالت و توسعه در مقر حزب در آنکارا اظهار داشت: «هرگز نمی‌پذیریم که دریای اژه و مدیترانه به خون و اشک آلوده شود. از صمیم قلب خواهان صلح و آرامش هستیم. انبار تسلیحات در تراکیه غربی و جزایر برای ما معنی ندارد زیرا قدرت ما بسیار فراتر از آنها است، اما باید خاطرنشان کنم که این به نشانه اشغال پنهانی است».

وی ضمن انتقاد از رویکرد آمریکا و اتحایه اروپا تصریح حکرد: آیا فکر می‌کنید حمایت آمریکا و اروپا، یونان را نجات می‌دهد؟ هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید.

اردوغان با اشاره به برنامه‌های اقتصادی کشور در سال آینده، تاکید کرد: بعد از سال جدید، شاهد ثبات و تقویت اقتصاد خواهیم بود.

وی در ادامه ابراز داشت: نه تنها منطقه ما، بلکه کل جهان با بحران‌های جدی از جمله تروریسم، خشکسالی، اسلام‌هراسی، بیگانه‌هراسی و تغییرات آب و هوایی دست و پنجه نرم می‌کند. ترکیه تنها کشوری است که برای پایان دادن به جنگ تلاش می‌کند.

اردغان با اشاره به اینکه اثرات منفی جنگ روسیه و اوکراین، اظهار داشت: با نزدیک شدن به فصل زمستان، نگرانی و ترس شدیدی در غرب حاکم شده است، رهبران غربی هر روز سعی می‌کنند مردم خود را برای شرایط زمستانی آماده کنند. متاسفانه مسیر صلح به دلیل محاسبات ژئوپلیتیکی هموار نمی‌شود. ترکیه تنها کشوری است که صادقانه برای پایان دادن به جنگ تلاش می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *