آذربایجان یک بیمارستان صحرایی برای زلزله‌زدگان در قهرمان‌ماراش راه‌اندازی کرد

سرپرست تیم پزشکی اعزامی جمهوری آذربایجان از راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی در قهرمان‌ماراش‌ خبر داد و گفت که به زودی بیمارستان صحرایی دیگری برپا خواهند کرد.

دکتر قربان عیوض‌اف، سرپرست تیم پزشکی اعزامی از آذربایجان برای یاری‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه در گفت‌وگو با آناتولی اظهار داشت: بلافاصله پس از زلزله وزارت حوادث اضطراری جمهوری آذربایجان به فرمان الهام علی‌اف، رئیس جمهور دو فروند هواپیمای حامل کمک‌های بشردوستانه و بیمارستان صحرایی را به ترکیه ارسال کرد.

وی تاکید کرد: ما همیشه در کنار کشور دوست و برادر خود ترکیه هستیم و خواهیم بود؛ یکی از بیمارستان‌های صحرایی را در قهرمان‌ماراش‌ برپا و راه‌اندازی کردیم و در اینجا خدمات درمانی و پزشکی به مصدومان ارائه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دومین بیمارستان صحرایی را در مناطق زلزله‌زده برپا خواهند کرد، گفت: بیمارستان ما از 4 بخش تشکیل شده است. پس از اولین پذیرش و معاینه، بیمار به بخش مربوطه فرستاده می‌شود. بخش آزمایشگاه، بی‌حسی موضعی و جراحی وجود دارد. جراحت و شکستگی‌ها درمان می‌شوند.

وی ابراز داشت: در مجموع 23 کمیته پزشکی وجود دارد. در دومین بیمارستان صحرایی که راه‌اندازی خواهیم کرد، بخش‌های ارتوپدی، اطفال و جراحی عمومی وجود دارد. به حمایت از برادرمان در ترکیه ادامه خواهیم داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *