آخرین برآوردها از خسارت وارده به بناها و آثار تاریخی در مناطق زلزله‌زده ترکیه

معاون رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به ارزیابی‌های صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده کشور، میزان خسارت وارده به بناها و آثار تاریخی را تشریح کرد.

فواد اوکتای، معاون رئيس جمهور ترکیه طی نشست مطبوعاتی در مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» در آنکارا اعلام کرد: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده، در 830 هزار و 806 ساختمان خسارت شناسایی شده، 105 هزار ساختمان تخریب شده یا آسیب جدی دیده است.

وی در ادامه با اشاره به میزان خسارت وارده به آثار تاریخی در مناطق زلزله‌زده گفت: تعداد آثار ارزیابی شده 433 مورد است. 121 اثر خسارت جدی، 66 اثر به‌طور متوسط و 57 اثر به‌طور جزئی آسیب دیده‌اند.

اوکتای با بیان اینکه از همان ساعات اولیه وقوع زلزله، فعالیت‌ها برای التیام زخم‌های زلزله‌زدگان آغاز شده است، اظهار داشت: اقدامات میدانی با 257 هزار و 71 پرسنل ادامه دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تعداد کانتینرهای نصب شده بیش از 6 هزار مورد است، خاطرنشان کرد: به جای چادر یا کانتینر، تقاضای سرپناهی برای زلزله زدگان وجود دارد که در این زمینه کمپینی راه‌اندازی کرده‌ایم.

معاون رئیس‌جمهور ترکیه گفت که در چارچوب کمپین «خانه‌ام، خانه‌ات باشد» می‌توانند خانه‌های افراد خیرخواه را به‌صورت رایگان یا با شرایط مناسب برای زلزله‌زدگان اجاره کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *