آب انبارهای 2 هزار ساله شهر باستانی سیدرا

آب انبارهای غول پیکر 2 هزار ساله منطقه باستانی سیدرا در استان آنتالیا پس از مرمت در مسیر بازدید گردشگران قرار خواهد گرفت.
آثار باستانی کشف شده در حفاری‌های سال 2019 در شهر باستانی سیدرا در استان آنتالیا واقع در جنوب ترکیه، متعلق به دوران هلنیستی، روم باستان، امپراتوری بیزانس و سلجوقی است.

سیدرا که تاریخ 9 هزار ساله دارد، با خیابان ستون‌دار، غار غسل تعمید، حمام، ساختمان مجلس و موزائیک 164 متر مربعی که اخیرا کشف شده مورد توجه و استقبال گسترده گردشگران قرار خواهد گرفت.

دکتر ارطوغ ارگورر، استاد دانشگاه کارامان‌اوغلو محمدبی و سرگروه تیم باستان شناسی شهر باستانی سیدرا، به خبرنگار آناتولی گفت: طی کاوش‌هایی که 3 سال است ادامه دارد، به داده‌های باستان شناسی بسیار مهمی دست یافته‌ایم و آثار بسیار ویژه‌ای کشف شده است.

ارگورر افزود: حین حفاری با آب انبارهای زیادی مواجه شدیم، این آب انبارها برای آبیاری مناطق کشاورزی و همچنین آب آشامیدنی استفاده می‌شد.

وی ابراز داشت: آب انبارها به مرور زمان قابلیت نگهداری آب خود را از دست داده‌اند، در دوره‌های آتی پاکسازی اطراف آب انبارها و تعمیر داخل آنها را آغاز خواهیم کرد.

ارگورر اظهار داشت: پس از انجام عملیات حفاری و تعمیر، آب انبارهای زیر زمینی را در مسیر گردشگری قرار خواهم داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *